Проща Суверенного Мальтійського Ордену до Люрду

В дні, коли християни східного обряду, відзначали найбільше свято – Великдень, відбулася 58-а міжнародна проща Суверенного Мальтійського Ордену до Люрду (Франція).

Мальтійська проща відбувається починаючи від 1948 року. Понад 1300 паломників з особливими потребами прибули до Люрду з усього світу. Необхідну турботу та допомогу неповносправним забезпечували мальтійці – представники Ордену, Мальтійських організацій, священики, лікарі та медсестри. Тому, навіть важко хворі змогли приїхати на прощу, якщо це дозволено медиками.

Цьогорічно у прощі взяли участь паломники із 33 країн. Завдяки допомозі та підтримці Великого Пріорату Австрії у прощі взяли участь представники різних осередків Мальтійської служби допомоги України.

 

Люрд – невелике містечко в передгір’ї Піренеїв у Франції, в околицях якого 11 лютого 1858 року сталося об’явлення Божої Матері (у білому одязі з блакитним поясом) неосвіченій дівчині Бернадетті, яка, збираючи хмиз, випадково опинилася перед гротом у скелі Массаб’єль. Відтак протягом кількох місяців із невеликими перервами об’явлення повторялося на цьому місці 18 разів. Кожне слово з вуст Богородиці візіонерка передала людям: Божа Мати закликала до покаяння, просила молитися за нерозкаяних грішників, заповіла на місці свого об’явлення збудувати храм на Її честь і здійснювати тут молитовні процесії. Справжнім живим серцем цієї святині стало чудодійне джерело, яке за словом Божої Матері раптово виникло на місці багнистого болітця в гроті, де вона являлася Бернадетті. «Пийте з нього та занурюйтесь у нього!» – заповіла Діва Марія. Вода з гроту, який тепер називають Гротом Чудес, зцілювала сліпих, калік, паралізованих, онкохворих, неплідних; за її допомогою люди виліковувалися від важких і невиліковних хвороб. Цілюще джерело почало приваблювати мільйони паломників.

НОВИНИ

анонс:
4000 дітей чекають на подарунки від небайдужих людей
07 Грудень 2017 року
зображення:
анонс:
Мальтійці організували благодійний обід для 200 нужденних
20 Листопад 2017 року
зображення:
анонс:
1-3 вересня у Кам’янці-Подільському пройшли ІІІ щорічні мальтійські маневри волонтерів-рятувальників.
05 Вересень 2017 року
зображення: